У Жагубици одржана бесплатна обука за почетнике у пословању и привреднике

-Seminar u okviru Godine preduzetnistva 2016Општина Жагубица, подржавајући  Одлуку Владе Републике Србије да се 2016. година прогласи  ГОДИНОМ ПРЕДУЗЕТНИШТВА, наставља са спровођењем активности  у циљу поспешивања и развоја предузетништва и предузетничког духа .

Једна од тих активности је и  једнодневни, бесплатни семинар, који је Општина Жагубица организовала у сарадњи са Регионалном развојном агенцијом „Браничево-Подунавље“, који јеодржан 24.маја 2016.године у просторијама Општинске управе општине Жагубица

„Сама идеја, сам пројекат „Године предузетништва“ подражумева низ акција, обука, радионица, које би помогле приватном сектору да се развије, да се отворе нове фирме и нова радна места. У ту сврху Влада РС и Министарство привреде са надлежним министарствима, одвојили су знатна средства за финансијску помоћ, као и за нефинансијску помоћ. Ми као акредитована Регионална развојна агенција смо задужени за ту нефинансијску врсту помоћи, што значи да полазнике наших обука, курсева и промоцијама, упознајемо са тим шта Влада на челу са премијером Александром Вучићем нуди потенцијалним предузетницима и онима који су већ ушли у свој приватни посао, да га развију, да га усаврше, да отворе нова радна места. Свако ново радно место је један запослени, једна породица која је збирнута. Зато се заиста треба борити за свако радно место. Ми пружамо нефинансијску помоћ тако што смо едуковани од стране Европске уније, која нам је платила семинаре, школовања и дошколовања, да би стручно радили обуке. Затим Менторинг који радимо (Јапанска помоћ предузетницима), тако што са предузетницима проведемо једно годину дана као саветници. Када предузетник крене у посао и прву годину заврши успешно... Увек може боље. Ми смо ту да им покажемо шта то може боље и где су то шансе где он може посао којим се бави да развије...“, истакла је Нада Кокот, директор Регионалном развојном агенцијом „Браничево-Подунавље“

У другом делу семинара говорило се о актуелним јавним позивима који су расписани од стране министарства привреде.

Додатне информације можете добити у Регионалној развојној агенцији „Браничево – Подунавље“ или на телефоне 012/510-824 и 060/65-00-600 .

Statut opstine-dugme

Strategije-dugme

prostor urban 1

test

Vazni telefoni-dugme

informator

ПИТАЈТЕ ПРЕДСЕДНИКА 2

.

Скупштина Општине Жагубица

Трг Ослобођења 1

012/7643-153

opstinazagubica@ beotel.net